alt

Neirogrāfija un Elektromiogrāfija

Neirogrāfija ir impulsa pārvades ātruma noteikšana pa nervu motorām un sensorām šķiedrām, izdarot bipolāru perkutānu supramaksimālu nerva stimulāciju. Reģistrē motoro un sensoro nervu šķiedru darbības potenciālus. Minēto rādītāju izmaiņas norāda uz izmeklējamā perifērā nerva motoro un/vai sensoro šķiedru bojājumu, tā raksturu un līmeni.

Elektromiogrāfija (EMG) ir muskuļu biopotenciālu reģistrācijas metode. Izmeklēšanu izdara ar adatu elektrodiem. To veic, pacientam atrodoties miera stāvoklī, kā arī vieglas un maksimālas muskuļa kontrakcijas laikā.

Indikācijas: roku un kāju kompresijas un citas ģenēzes mononeiropātijas, polineiropātijas, traumatiski perifērās nervu sistēmas bojājumi, radikulopātija un pleksopātija, kā arī muskuļu, muguras smadzeņu un motoneironu slimības.

Kontrindikācijas: traucēts vai ierobežots kontakts ar pacientu, viņa nespēja saprast uzdevumu un novērtēt saņemto sensoro kairinājumu (bezsamaņa, apjukums, daļēji traucēta apziņa, demence, dzirdes traucējumi, kurlums, neapzinīga bērna vecums u.c.), apgrūtināta pieeja izmeklējamajam apvidum (ģipša vai cits pārsējs, u.c.), izmeklējamā apvidus ādas iekaisums vai cita veida bojājums. Adatu elektrodu lietošana ir ierobežota pacientiem ar transmisīvo saslimšanu.

Sarežģījumi un komplikācijas: pacienta nespēja koncentrēties izmeklējumam vai nespēja saprast testa uzdevumu, pārlieku liels jūtīgums vai neadekvāta reakcija uz elektriskās strāvas impulsu vai adatas ievadi.

Brīdinājumi: nepieciešama adekvāta saskarsme ar pacientu, lai viņš spētu saprast testa uzdevumu un koncentrēties izmeklējumam apmēram 20-30 min

Pielietošana grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā, bērniem, vecumā: ierobežojumu nav, izņemot spēju saprast un koncentrēties uzdevumam, tāpēc bērniem to veic, vadoties pēc individuālām īpatnībām, kad sasniegts apzinīgs vecums.

Izmeklējumu izmaksas: 51.00 EUR

 

alt