WFNS - 15th Interim Meeting of the World Federation of Neurosurgical Societies


Klīnikas neiroķirurgi- Juris Puriņš un Kārlis Puriņš piedalīsies 2015.gada septembrī plānotajā sanāksmē Romā.

http://www.wfnsinterimrome2015.org/interim-information/welcome-to-interim-meeting/

EENS Talveseminar 2012

Klīnikas neiroķirurgs Juris Puriņš un neiroloģe Ilona Puriņa 2012.gada 7.decembrī apmeklēja Igaunijas neirologu un neiroķirurgu biedrības Ziemas semināru- EENS Talveseminar 2012, kurš norisinājās Tartu.

Semināra programma:

Dzīve un treniņi neiroķirurģijā- Juha Hernesniemi, neiroķirurģijas profesors, Helsinku universitāte, Somija.
Endoskopiskā neiroķirurģija- mūsdienu un nākotnes tendences - Dr. Davide Locatelli, Neiroķirurģijas klīnika, S. Matteo slimnīca, Pavia universitāte, Itālija.
Cilvēku ģenētikas variāciju globālā struktūra - Prof. Richard Villems, Tartu universitāte, Igaunija.

imageimageimageimageimageimageimageimage

12th Congress of the Baltic Neurosurgical Association

Klīnikas neiroķirurgi un medicīnas māsas apmeklēja 12th Congress of the Baltic Neurosurgical Association, kurš norisinājās 2012. gadā no 18. līdz 20. maijam, Latvijā, Jūrmalā.

Balcone 2012

Mūsu neiroloģe Ilona Puriņa gatavojas apmeklēt The 7th Baltic Congress of neurology, kurš norisināsies Tartu, Igaunijā, laika posmā no 9. līdz 12. maijam.

Kongress Itālijā-Florencē

2012. gada 20.03.-23.03. Doc. Juris Puriņš piedalījās 1st International congress on minimally invasive neurosurgery.

imageimageimageimageimage

Kongress ASV-Bostona

2009. gada 27.08.-07.09. Doc.Juris Puriņš piedalījās XVI WFNS World Congress of Neurosurgery

pptPuriņš Bostonā 2009 pptKongress

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Kongress Francijā

2009. gada 22.03.-29.03. apmeklēja Marseille Neurosurgery 2009 Joint annual Meeting.

Kongress Zviedrijā- Stokholmā

2008. gada 29.05.-01.06. piedalījās 60th Annual & First Interactive Congress of the Scandinavian Neurosurgical Society.

Pieredzes apmaiņa Monako klīnikā

Mūsu speciālisti 2008. gadā no 22. līdz 26. maijam bija pieredzes apmaiņā Monako.

Kongress Japānā-Nagaja un Sendai

Piedalījās 17.11.-25.11.piedalījās 12th Asian- Australian Society of Neurological Surgeon Combined with the World Federation of Neurosurgical Societies Interim Meeting.

Kongress Skotijā-Glāzgovā

2007. gada 02.09.-06.09. piedalījās 13th Congress of the European Association of Neurosurgical Societies.

Kongress Beļģijā-Briselē

2007.gada 25.08-28.08. piedalījās 11th Congress of European Federation of Neurological Societies.

Kursi Minhenē

Šā gada septembrī neiroķirurgs Ingus Gārša apmeklēja Mugurkaula mikroķirurģijas 6. kursu Minhenes Ortopēdijas centrā.

Šoreiz tika apgūtas priekšējās pieejas mugurkaula, krūšu un jostas daļai. Kursu vadītājs Prof. M. H. Mayer kopā ar Vācijas vadošajiem speciālistiem demonstrēja pēdējos sasniegumus endoskopiskajās un mikroķirurģiskajās metodēs. Nākošais kurss paredzēts 2007. gada martā.

Šāda veida kursi notiek katru gadu 2. reizes gadā, kur ārsti var iegūt jaunāko informāciju par savu specialitāti, papildinot un attīstot savas zināšanas.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Baltijas Neiroķirurģu un māsu kongress

No šā gada 14.-16. septembrim Lietuvā, Palangā notika Baltijas neiroķirurgu un medicīnas māsu kongress, kurā piedalījās apmēram 200 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Šajā kongresā ārstiem un māsām bija iespēja uzzināt par jaunākajām medicīnas tehnoloģijām, kuras tiek izmantotas un ir pārbaudītas citu valstu slimnīcās.

Šī bija laba pieredzes apmaiņa gan ārstiem, gan māsām. Kā arī bija prieks iepazīt satikt un iepazīt kolēģus no citām valstīm.

Bijām pagodināti sveikt 85. gadu jubilejā Lietuvas neiroķirurģijas dibinātāju Prof. Klumbi.

Mikroķirurģijas kursi Cīrihes Universitātē.

Pateicoties Latvijas Universitātes vadībai un Eksperimentālās Ķirurģijas Centra vadītājam doc. Jurim Puriņam, sešiem LU Medicīnas fakultātes studentiem šajā vasarā bija iespēja iegūt iemaņas mikroķirurģijā Cīrihes Universitātes klīnikas laboratorijā.

Cīrihes Universitātes Mikroķiruģijas laboratoriju izveidoja pasaulē plaši pazīstamais mikroķirurģijas prof. Gazi Jasargils un kopā ar profesoru no laboratorijas pirmajām dienām ir strādājusi Rozmarijas Frikas kundze, kura arī vadīja un apmācīja studentus. Kursu mērķis bija iegūt iemaņas asinsvadu ķiruģijas tehnikas pamatus.

Pirmajā dienā darbs laboratorijā sākās ar mezglu siešanu un tā dienas pirmo pusi studenti pavadīja skatoties mikroskopā izšujot cauri asinsvadu maketam.. Nākamajās dienās ik katrs no studentiem izveidoja mikroanastomozes (t.i. pārgriezt asinsvadu un pēc tam to sašūt tā, lai neizveidojas asins receklis) uz laboratorijas žurku miega artērijām.

Kopumā jāatzīmē, ka iegūtās iemaņas mikroķiruģijas kursos studentiem noderēs turpmākajās mācībās un praktiskajos darbos.

Studentu ārzemju prakse vasarā

Roberts Škapars

No šā gada 5.jūlija līdz 3.augustam R.Škapars dzīvoja Vācijā, Manheimas pilsētā, kur kā 5.kursa students praktizēja Diakonijas slimnīcā (Diakoniekrankenhaus) slimnīcas galvenā ķirurga Priv.Doc.Dr.Med.B.Rhumstada vadībā. Šajā laikā piedalījās gan rīta, gan vakara ārstu sapulcēs, kur tika apspriesta pirms un pēcoperēto pacientu ārstēšana, kā arī naksts dežūras laikā uzņemto akūto pacientu turpmāka ārstēšana. R.Škapars piedalījās arī turpmākajā ārstēšanā. Liekāko dienas daļu R. Škapars pāvadīja operāciju blokā, kur piedalījās dažādās operācijās. Galvenokārt piedalījās vēdera dobuma, vairogdziedzera, varikozo vēnu operācijās, kā arī traumatoloģiskās operācijās- ceļu, gūžu protezēšana un kuguras kanāla stenozes operēšanā. Šajā laikā nostiprināja zināšanas šūšanas tehnikā, tai skaitā arī intrakutāno (neredzamo) šuvju uzlikšanā, vēroja dažādus jaunus operatīvās tehnikas paņēmienus un guva priekšstatu par Rietumu valstu medicīnu un tās iespējām.

Normunds Kiseļovs

N. Kiseļovs vasarā viesojās Somijā, kur baudīja brīnišķīgus dzīvošanas apstākļus un Eiropas līmeņa dzīves standartus. Kā students N.Kiseļovs varēja visu laiku veltīt neiroķirurģijas izzināšanai, nedomājot par sadzīves problēmām. N. Kiseļovs praktizēja Oulu pilsētā, kas atrodas 100 km no polārā loka. Pilsētā ir ap 100 000 iedzīvotāju, taču viņi dzīvo plašā teritorijā- pilsēta ir liela. Slimnīca uzņem pacientus no plaša reģiona, ieskaitot no daļas Lapzemes. N.Kiseļovs piedalījās praktiski visās operācijās, ārsti bija atsaucīgi un palīdzēja saprast sarežģītākās lietas. Piedalījās daudzās endoskopiskās muguras ķirurģijas operācijās, kā arī dažādu veidu šuvju uzlikšanās pie hidrocefālijām. Protams, piedalījās arī dažādos izklaides pasākumos Turku pilsētā, lielu atsaucību šajā jomā izrādīja Somu studenti. N.Kiseļovs nodibināja jaunus kontaktus, uzskata, ka brauciens ir veiksmīgs un lietderīgs turpmākajām studijām un darbam.

Papildspēki

Kopš šā gada jūlija klinikā voluntē LU Medicīnas fakultātes studenti Roberts Škapars (5. kurss), Kārlis Puriņš (2. kurss) un Kaspars Mūrnieks (2. kurss).


Roberts Škapars


Kārlis Puriņš

Šopavasar klīnikas darbinieku rindās ir vairāki jauni augstskolu beidzēji


Zaiga Reismane


Baiba Arkliņa


Jānis Veģers

Mūsu grāmatvede Zaiga Reismane absolvēja RTU un ieguva ekonomista diplomu, voluntiere Baiba Arkliņa absolvēja LU Medicīnas fakultāti un ieguva ārsta diplomu, voluntieris Jānis Veģers absolvēja Rīgas Stradiņa universitāti un arī ieguva ārsta diplomu.

8. un 9.jūnijs - Latvijas neiroķirurgu salidojums

8. un 9. jūnijā notika Latvijas neiroķirurgu salidojums klīnikas vadītāja Dr. Jura Puriņa lauku mājās “Lamžos”. Skat. video (2MB)

Komandējumi

2001. gada janvārī mūsu klīnikas operāciju māsa Jūlija Morozova vienu nedēļu pavadīja Somijā, strādājot slimnīcas ķirurģiskajā nodaļā, kur apguva jaunas sterilizācijas metodes. Šīs metodes cenšamies ieviest arī mūsu klīnikā.

Jauna mācību auditorija

Ir izveidota jauna mācību auditorija LU Medicīnas fakultātes Eksperimentālās ķirurģijas centrā un tiek plānots projekts par interneta konferenču zāles izveidi.

Jauni pētījumi

Prof. A. Vīksna, doc. J. Puriņš un Dr. V. Martinova sagatavojuši materiālus pētījumam par Latvijas neiroķirurģijas vēsturi.

Atsauksmes

Publikācijas

Vēstules pacientiem

Kontaktinformācija:

Maskavas iela 122/128,
LV-1003
Reģistratūra: 67 145 038