1. Kas ir blokāde

Nervu saknīšu, gangliju un nervu blokādes ir injekcijas lokālā anestēzijā (daudz dažādi zāļu līdzekļi) un steroīdu kopums. Blokādes nozīmē Jūsu ārstējošais ārsts, kuram ir iemaņas sāpju terapijā un kurš nozīmē tādu, vai citādu blokādes veidu. Nervu saknīšu, gangliju un nervu blokādes ir diagnosticējamas ar dažādiem fizikalās izmeklēšanas veidiem. Tomēr galvenais slēdziens pieder klīniskajai atradnei (kurā nosaka sāpju cēloni un, vai terapiju kā šīs sāpes maiznāt). Ja Jums ir periodi, kad pēc blokādēm, vai to kursu, sāpes mazinās, blokādes var tikt atkārtotas. Dažreiz blokādes norāda, vai ķirurģiskā iejaukšanās, un kādā apjomā nepieciešama, un kādā līmenī šī palīdzība ir maksimāli vajadzīga.

2. Piezīmes

Procedūru nevar veikt, ja Jums ir aktīva infekcija (iesnas, klepus, drudzis, augsts asinsspiediens utt.).

3. Kā Jums ir jāsagatavojās procedūrai

Nelietot smagus ēdienus, vai dzērienus pirms procedūras. Jums jālieto Jums iepriekš nozīmētās zāles ar nelielu daudzumu ūdens. Diabētiķiem nav ieteicams lietot zāles līdz procedūras pabeigšanai. Vēlams izmērīt savu cukura līmeni mājās pirms procedūras. Ja Jūs lietojat asins šķīdinošus līdzekļus (Comodine, Warfarine, Plavix) vai kādus citus šīs grupas preperātus, Jums būtu jāziņo ārstiem, cik dienas pirms procedūras Jūs zāļu lietošanu pārtraucāt un kādus medikamentus Jūs ģimenes ārsts nozīmēja pirms šo zāļu lietošanas izbeigšanas.

4. Kāds ir procedūras risks

Kā vairumam procedūru, var būt asiņošana, infekcijas, nervu bojājums, alerģiskas reakcijas uz medikamentiem. Īslaicīgie blakus efekti var izzust. Jūs varat izjust nejūtīgumu pa nervu gaitu, kas ir bloķēta. Kā arī vājumu. Ja šādas sajūtas rodās, Jums jāpaliek klīnikā, parasti dažas stundas. Jums varētu būt sāpju mazinoša sajūta dažas dienas, ieskaitot sāpes injekcijas vietās. Diabētiķiem var pacelties cukura līmenis asinīs, jo tiek ievadīti steroīdi (jākoriģē cukura līmenis).

5. Vai blokādes ir ļoti sāpīgas

Vairums slimnieku sūdzās par nejūtīgumu, dedzināšanu, sāpēm procedūras laikā. Katrs pacients to izjūt citādāk. Piemēram, var būt šaujošas sāpes procedūras laikā, ja injekcija ir tuvu nervam.

6. Kas notiek procedūras laikā

Blokāde notiek sterilos apstākļos, ja nepieciešams, tiek pieaicināts anesteziologs un izmantota rentgena televīzija. Lūgums ziņot ārstam ja Jums ir alerģija pret rentgena stariem, vai Jums viņi nepatīk, vai esat saskāries ar augstu radiācijas līmeni. Pēc izdarītās blokādes, kad ar adatu tiek ievadīti zāļu līdzekļi, adatu izņem. Jūsu āda tiek sterili apstrādāta, nosusināta un pārsieta. Pārsējs jānoņem nākošajā dienā. Pēc blokādes jāatpūšas 20-30 minūtes un jākontrolē asinsspiediens. Jūs drīkstiet rakstīt, vai runāt pa telefonu, bet Jums būtu ieteicams doties mājās šofera vai kāda cita pavadībā. Pie stūres ieteicams pašam nesēsties.

7. Kā pacients jutīsies pēc injekcijas

Jūsu sāpes mazināsies lokālā anestēzijas līdzekļa ietekmē. Steroīdi, vairumā gadījumu, sāks darboties pēc 1-3 dienām, reizēm pat ilgāk. Jūs variet izjust lokālu vājumu dažas dienas pēc injekcijas, kurš mazinātos pēc aukstas kompreses pielikšanas injekcijas vietā 3-4 reizes dienā. Jums būtu jālieto ierastās pretsāpju zāles arī pēc blokādes. Svarīgi ir tas, kad Jūs ievērosiet cik ilgi darbosies Jūsu ierastās pretsāpju zāles pēc blokādes (to iedarbība palielināsies).

8. No kā būtu jāizvairās blokādes dienā

Jums būtu jāizvairās braukt ar mašīnu dienu pēc procedūras. Pieaugušie var braukt mājās (vecāki par 18 gadiem) ar taksi. Ja pacients ir nepilngadīgs, procedūru nevar veikt bez vecāku piekrišanas. Jūsu drošības labad. Nesildiet injekcijas vietu siltās vannās, dušās (ieskaitot peldbaseinus, turku, somu pirtis utt.) vismaz vienu diennakti. Jums jāturpina normāla diēta un zāļu līdzekļu lietošana pēc procedūras.

9. Kad būtu jāgriežas klīnikās, kas nodarbojās ar sāpju terapiju

Mums jāzina cik ilgs ir sāpju remisijas periods (ja tā, tad cik ilgi tas turpinās). Ja Jums ir stipras sāpes, paaugstināta temperatūra, galvassāpes, kuras nepāriet no Jūsu parastajām pretsāpju zālēm, vai arī infekcijas pazīmes blokādes vietā (apsārtums, dedzināšana, karstums), Jums nekavējoties jāgriežas klīnikā.