Klīnika dibināta 1991. gadā un ir tiešā saistībā ar Latvijas neatkarības iegūšanas notikumiem. Neiroķirurgs Doc. Juris Puriņš- klīnikas īpašnieks un pirmais vadītājs.

Klīnika tika veidota kā privāta iestāde neiroķirurģiskiem, neiroloģiskiem, ortopēdiskiem un plastiskās ķirurģijas pacientiem.

Klīnikas prototips ir neatkarīgās Latvijas 20. Gadsimta 20-40 gadu privātklīniku darbības principi. Tika rūpīgi izpētīta privātu ķirurģisku iestāžu darbība Vācijā, Šveicē un ASV.

1991.-1993. Gadam klīnika atradās Rīgas 7. Klīniskās slimnīcas “Gaiļezers” 16. Neiroķirurģiskās nodaļas telpās.

1993. -1994. gadā klīnika jau kā atsevišķa struktūrvienība ar savu operācijas bloku, intensīvās terapijas palātu, pēcoperācijas palātām, pārsiešanas un diagnostikas telpām tika izveidota Jūrmalā, Jaundubultos.

No 1994. gada līdz 2018. gadam klīnika tika izveidota un atradās Rīgā “Bikur holim” slimnīcā jau daudz plašākās telpās ar dažādām mūsdienīgām diagnostikas iespējām, kā CT, MRI, angiogrāfija, reanimācijas nodaļu, intensīvās terapijas palātām un visu nepieciešamo neiroķirurģiskiem un neiroloģiskiem pacientiem.

Klīnikā tika izmeklēti, ārstēti un operēti pacienti ar galvas smadzeņu audzējiem, asinsizplūdumiem galvas smadzenēs, galvas smadzeņu traumām un, protams, ar visdažādākajām mugurkaula un muguras smadzeņu saslimšanām.

 No 2018. gada klīnika strādā mūsdienīgās telpās Latvijas jūras medicīnas centra telpās ar nevainojamu diagnostiku, izcilu operāciju bloku un visu nepieciešamo mūsdienīgai neiroķirurģijas pakalpojumu sniegšanai.

Visus šos gadus mūsu klīnikas kolektīvs ir sadarbojies ar Latvijā atzītiem un populāriem ārstiem gan diagnostikā, gan ārstēšanā.

Visus šos gadus klīnika ir bijusi akadēmiska bāze neiroķirurģiju un neiroloģiju apgūt gribošiem studentiem, rezidentiem un ari dzen pieredzējušiem ārstiem gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Klīnika ir ļoti daudz ieguldījusi gan intelektu, gan savus finanšu līdzekļus Latviajas universitātes eksperimentāli ķirurģiskā centra izveidē un darbībā.

Visus šos gadus klīnikas darbinieki ir bijuši aktīvi Latvijas neiroķirugu biedrībā organizējot zinātniski-praktiskas sanāksmes, kā arī “hands on” kursus, seminārus un vasaras nometnes. Mūsu ārsti ir arī Baltijas un pasaules neiroķirurgu asociāciju īstenie biedri.